بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم

02537837592
02537841301 هم‌اکنون 70 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

پیام تبریک نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه قم به مناسبت آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)

پیام حضرت آیت الله سعیدی بمناسبت روز نهم ربیع الاول مصادف با آغاز
امامت امام زمان
پیام حضرت آیت الله سعیدی بمناسبت روز نهم ربیع الاول مصادف با آغاز
امامت امام زمان
«السلام علیک یا میثاق الله الذی اخذه و وکّده»1
یوم الله نهم ربیع الاول، سال روز آغاز امامت، خاتم الاوصیاء، بقیه الله الاعظم مهدی آل محمد و روز تجدید میثاق با آن امام هُمام و اهداف و آرمان های بلند اوست.2
روزی که در امتداد غدیر و بلکه خود، غدیری دیگر است.3
شایسته است عاشقان مهدوی و منتظران منجی بشریت، در هر کجا هستند در این روز با امام زمان خود، تجدید پیمان کرده و بر مفاد عهد و میثاق خود که به آن ها در روایات و دعاها به ویژه دعای عهد اشاره شده – مروری دوباره داشته باشند و به بازشناسی و بازخوانی حقوق و تعهداتی که نسبت به آن امام نور و گنجینهِ عهد الهی و امید همهِ مستضعفان عالم بر عهده داریم، بپردازیم که به فرمودهِ صادق آل محمد این عهد خدای عزوجل با ما است.
بنابراین روز نهم ربیع الاول که روز برطرف شدن غم ها و روز بسیار شریفی است اهمیت ویژه ای دارد بالاخص برای ما که در کشور امام زمان با رهبری مدبرانه ولی فقیه و ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دامت برکاته) زندگی می کنیم بجاست که با بقیت الله الاعظم امام زمان عهد و پیمان ببندیم.
ای ولی الله الاعظم!
حالا که بر سر سفره ای به وسعت برکت نام تان نشسته ام و در هوای یادتان تنفس می کنم. حالا که جرعه هایی از توفیقِ خدمت به شما، گوارای وجودم شده است. حالا که دوستانی دارم که نام شما را به یاد می آورند و به شکرانه ی تمام آنچه از این نعمت بزرگ دارم، با شما عهد می بندم. عهد می بندم که لحظه هایم را به سان ابر گرد آورم و با رعدی از غیرت به صفشان کنم، و فوج فوج در هم آورم و آنگاه باران ساعت و روزهایم را در کویری خالی از یار و یاور فرو ریزم؛ تا نکند دوباره کربلائی به اندازه ی تمام تنهایی های شما به پا شود.
ای حجت خدا و خلیفۀ خدا!
عهد می بندم که جان را در طبق گذارم و توان خود را پیشکش کنم، بیچشم داشت؛ و آبرو را گرو گذارم، بی منت؛ تا که با تمام وجود، فدای¬تان شوم و یاور روزگار تنهایی تان گردم.
یا صاحب الزمان!
حالا که لشکریان دجال، گروه گروه به عداوت با شما قیام کرده اند، نفس در نفس به دفاع خواهم ایستاد و حالا که به سرزمینِ ولایت شما تاختهاند، بر پوچی های فکرشان خواهم خروشید.
عهد می بندم که با سخن، فکر و هنر به دفاع از مهجوریت قرآن و عترت بپردازم و تمامی توان خود را در این راه بکار گیرم.
یا مهدی! چنانکه امر فرمودی که در عصر غیبت به عالمان فرزانۀ دین مراجعه کنیم با تو پیمان می-بندم که همواره همراه ولی فقیه زمان حضرت آیت الله العظمی خامنه¬ای باشم و از نواب عام شما تبعیت کنم.
یا حجت بن الحسن!
عهد می بندم هیچ یک از یاران شما را نشناسم، مگر آن که از شما برایش سخن ها بگویم و هیچ گوش شنوایی از آنها نباشد مگر آن که از فصول دین شما برایش تعریف کنم و چشمی را رها نکنم، مگر آن-که از آیه ها و سوره های کتاب شما روشنش کنم.
ای امام عصر!
عهد می بندم که در تمام آن¬چه گفتم از حدود خداوند خارج نشوم، مرزهای تقوا را پاس دارم، اخلاق و ادب مهدوی را هویدا کنم و از حُجب، حیا و وقار چیزی نکاهم؛، آن گونه که تمام قد، مایه¬ی آبرویتان باشم.
عهد می بندم آن گونه عمل کنم که دیگران از یاوران شما به نیکوئی یاد کنند.
ای مولای من!
عهد می بندم که دغدغه های روزگارم را به خواسته های شما گره زنم، و حاجات شما را بر خواستههای خود مقدم دارم و از هر آن که با شما نیست، بگذرم و هر آن که با شما است، با او شوم.
یا سیدی!
عهد می بندم که دغدغه های روزگارم را به خواسته های شما گره زنم، و حاجات شما را بر خواسته های خود مقدم دارم و از هر آن که با شما نیست، بگذرم و هر آنکه با شما است، با او شوم.
یا سیدی!
عهد می بندم که آفتاب زندگی ام در مشرق شما طلوع کند و در غروب عمرم، دلواپس شب های تنهایی-تان شوم.
یا صاحب الزمان!
عهدم را به قطره ای از اشک های حسینی می سپارم و آنگاه با قطره های اشک رودی می سازیم، تا منزلگاهش، اقیانوس عطوفت شما شود.
ان شاء الله
سید محمد سعیدی
امام جمعه قم و تولیت
آستان مقدس حضرت فاطمه
معصومه (سلام الله علیها)
پی نوشت ها:
1.مفاتیح، زیارت حضرت صاحب الأمر (زیارت آل یس)، احتجاج، ج2، ص 492؛ بحارالانوار، ج99، ص 92. «سلام بر تو ای پیمان الهی که وفای به آن را خداوند از مردم گرفته و آن را محکم و موکد گردانده است».
2. هم¬چنان که جماعتی از ایرانیان (از قم و جبال) نخستین گروهی بودند که پس از شهادت امام عسگری (ع) در جستجوی امام زمان خود بر آمده، به محضرش بار یافتند و بدینسان بیعت خود را اعلام نمودند (کمال الدین، چاپ جامعه مدرسین، باب 43، ص 476، ح 26) و نیز پس از پیدایش خوارج شیعیان علی (ع) با آن حضرت بیعتی دوباره کردند، تاریخ طبری، ج4، ص 326
3. بحارالانوار، (چاپ بیروت)، ج 95، ص 354
آخرین ویرایش
در 1399/8/6 11:17

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
02537731822
قم، خیابان صفایئه،کوچه 28(کوچه بیگدلی)-پلاک 118
پیامک
30001366